Po dziewięciu miesiącach zmagań sportowych, na szkolnych salach, boiskach, stadionach i innych obiektach, kończymy rywalizację w ramach „Krakowskiej Olimpiady Młodzieży”. Na jej ostateczne podsumowanie połączone z rozdaniem nagród dla najlepszych szkół będziemy musieli jeszcze troszkę poczekać. Impreza kończąca tę edycję przewidziana jest bowiem dopiero na 22 września. Wtedy też zainaugurujemy kolejną edycję, w trochę zmienionej formule, głównie w przypadku rywalizacji sportowej dotyczącej szkół podstawowych i gimnazjalnych.

To jednak najbliższa przyszłość, o której …szczegółach informować będziemy wszystkich zainteresowanych z początkiem nowego roku szkolnego. Dzisiaj, pragniemy przede wszystkim serdecznie podziękować wszystkim którzy bezpośrednio organizowali i realizowali zawody w ramach KOM a także wszystkim tym, którzy w nich uczestniczyli. Wielkie słowa uznania kierujemy do dyrektorów szkół, rozumiejących idee sportu szkolnego i główne zasady jakimi kieruje się działalność wychowania przez sport. To dzięki Państwa zrozumieniu a wielokrotnie i osobistemu zaangażowaniu, dzieci i młodzież reprezentująca Wasze Szkoły mogli uczestniczyć w jakże ważnej sportowej rywalizacji łączącej rozwój psychiczny z fizycznym. Bez równowagi tych czynników w rozwoju dziecka, ciężko o jego prawidłowy przebieg. Serdecznie dziękujemy wszystkim dyrektorom szkół, w których rozgrywana była duża część zawodów halowych, za bezpłatne użyczanie swych obiektów na organizację zawodów. Wielki ukłon kierujemy do wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego, dzięki którym tak wielka rzesza uczniów szkół krakowskich wzięła udział w organizowanych przez nas zawodach. Wasza wielka pasja, wielkie osobiste zaangażowanie, godziny spędzone na przygotowaniu uczniów do zawodów a następnie osobisty w nich udział pozwoliły na stworzenie zdrowej i stojącej na jakże wysokim poziomie rywalizacji sportowej.

Dziękujemy wszystkim startującym w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży uczniom krakowskich szkół. Nie istotne w tych zawodach było zajęte przez Was miejsce. Ważny był udział, radość z uczestnictwa i możliwość reprezentowania szkoły a także Wasza postawa i chęć sprawdzenia swoich umiejętności sportowych w rywalizacji z innymi. Wielkie gratulacje należą się jednak wszystkim tym uczniom, którzy w trakcie zakończonych zawodów zdobywali w nich zaszczytne czołowe miejsca. Jest to tym istotniejsze, iż najlepsi z Was w sposób godny i z wielkimi sukcesami reprezentowali później Miasto Kraków w zawodach szczebla wojewódzkiego.

Przed nami zasłużone wakacje. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku, fantastycznych wrażeń, dużo słonecznych dni i radości płynącej z przeżyć inne niż te które wiążą się z rokiem szkolnym.

Do zobaczenia po wakacjach! Jak zawsze zapraszamy jednak do bieżącego śledzenia naszej strony internetowej na której już w trakcie wakacji ukażą się nowinki związane z prowadzeniem nowej edycji KOM.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie na logo Krakowskiej Olimpiady Młodzieży – pełny tekst regulaminu znajdziecie na naszej stronie!

Prezes Zarządu Miejskiego SZS w Krakowie

Tadeusz Romiszewski

Write a comment:

Your email address will not be published.

   
     © 2022 Krakowska Olimpiada Młodzieży | MOS Wschód Kraków

Znajdź nas: