Złote medale dla chłopców z III LO.

Gratulujemy!

14 marca br. w hali Com Com Zone odbyły się mecze fazy finałowej Amatorskiej I ligi SKS siatkarzy – LICEALIADA 2012/13. Skład drużyn w meczach półfinałowych wyznaczyła kolejność w tabeli po rundzie zasadniczej, a mianowicie obowiązywał system par 1 – 4 i 2 – 3. Zwycięzcy tych meczów mieli zagrać o mistrzostwo, przegrani o III miejsce w rozgrywkach. W ciekawych, choć tylko dwusetowych spotkaniach ½ finału, wygrywali faworyci, czyli drużyny zajmujące wyższe miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej. Prawdziwe emocje zaczęły się dopiero w meczach finałowych, w których, do wyłonienia zwycięzców, potrzebne były trzy sety…

14 marca br. w hali Com Com Zone odbyły się mecze fazy finałowej Amatorskiej I ligi SKS siatkarzy. Skład drużyn w meczach półfinałowych wyznaczyła kolejność w tabeli po rundzie zasadniczej, a mianowicie obowiązywał system par 1 – 4 i 2 – 3. Zwycięzcy tych meczów mieli zagrać

o mistrzostwo, przegrani o III miejsce w rozgrywkach.

W ciekawych, choć tylko dwusetowych spotkaniach ½ finału, wygrywali faworyci, czyli drużyny zajmujące wyższe miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej. Prawdziwe emocje zaczęły się dopiero w meczach finałowych, w których, do wyłonienia zwycięzców, potrzebne były trzy sety.

W meczu o 3 lokatę emocje trwały tylko w dwóch pierwszych partiach, trzeci set to już zdecydowana dominacja graczy ZS Ekonomicznych nr 1. Grający jedną „szóstką” reprezentanci ZS nr 1 nie wytrzymali trudów spotkania kondycyjnie, zdobywając w decydującym secie zaledwie 5 punktów. Warto zaznaczyć, że był to udany rewanż „Ekonomistów”, bowiem w rundzie zasadniczej polegli oni z „Ułanami” dość gładko, bo w stosunku 0 : 2.

Mecz o I miejsce miał trochę inny, bardziej wyrównany przebieg:

1 set równo do stanu 20:20, później niewielką przewagę osiągnęli gracze „Trójki” by zwyciężyć 25:22; 2 set to zdecydowana przewaga XIII LO, które, po wyrównanym początku (12:12), uciekło rywalom na 19:12, by powiększyć tę różnicę punktów o dwa „oczka; 3 set do 9:9 cios za cios, później odskok III LO na

3 punkty i ta przewaga utrzymała się do końca. Świetny z obydwu stron mecz, jakże inny od spotkania z fazy zasadniczej, kiedy to „Trzynastka” dostała od rywali srogie lanie. Tym razem okazało się, że na boisku spotkały się dwie bardzo dobre drużyny, z których jedna, o tzw. „koński paznokieć” okazała się lepsza. Gratulacje dla obydwu drużyn, bo  w tym meczu nie było przegranych!