21 marca br. w hali Com Com Zone odbyły się mecze fazy finałowej Amatorskiej I ligi SKS siatkarek. Mecz finałowy pokazał siłę wyrównanego składu drużyny VII LO. Rywalki z „Trzynastki” miały zwycięstwo w drugim secie na wyciągnięcie ręki, jednak seria skutecznych zagrywek doprowadziła najpierw do zniwelowania strat punktowych (z 12:19 do 20:20), by, w kolejnym ustawieniu, dać pewną wygraną (25:20). Zwycięstwo jak najbardziej zasłużone. Skład drużyny złotych medalistek VII LO:W. Malska (kpt); A. Zakrzewska; Z. Janicka; M. Sumara; O. Słota; K.Dyląg; P. Kołodziejczyk; M. Nazim; A. Sobocińska; J. Kuciel; A. Grela; M. Gawron (Libero). Opiekun drużyny – p. Paweł Lisek.

21 marca br. w hali Com Com Zone odbyły się mecze fazy finałowej Amatorskiej I ligi SKS siatkarek. Skład drużyn w meczach półfinałowych wyznaczyła kolejność w tabeli po rundzie zasadniczej, a mianowicie obowiązywał system par 1 – 4 i 2 – 3. Zwyciężczynie tych meczów miały zagrać

o mistrzostwo, przegrane o III miejsce w rozgrywkach.

W pierwszym półfinale, po porywającym, zaciętym, wyrównanym spotkaniu zwyciężyła drużyna XIII LO, powtarzając tym samym wynik z fazy zasadniczej. Gra obydwu drużyn dostarczyła licznie zgromadzonej, „Ekonomicznej” głównie publiczności, wielu niezapomnianych wrażeń i emocji, kibice zaś głośno i kulturalnie rewanżowali się zawodniczkom za piękną grę.

Drugi półfinał miał bardziej jednostronny przebieg, gdyż zwycięstwo VII LO ani przez chwilę nie było zagrożone. Dziewczyny z „Ósemki” nie udźwignęły mentalnie ciężaru tego spotkania, a trudna zagrywka VII LO oraz mocny, kończący atak raz po raz siał popłoch w szeregach rywalek. Po raz drugi okazało się, że „Siódemka”, jako jedyny zespół I ligi, ma patent na mocne rywalki z VIII LO.

Mecz finałowy pokazał siłę wyrównanego składu drużyny VII LO. Rywalki z „Trzynastki” miały zwycięstwo w drugim secie na wyciągnięcie ręki, jednak seria skutecznych zagrywek doprowadziła najpierw do zniwelowania strat punktowych (z 12:19 do 20:20), by, w kolejnym ustawieniu, dać pewną wygraną (25:20). Zwycięstwo jak najbardziej zasłużone.

Mecz o brązowy medal miał zróżnicowany przebieg, był swoistą huśtawką nastrojów. Na przemian, dość wysoko, wygrywała seta to jedna to druga drużyna, w trzecim zaś, po wyrównanej walce, wygraną zapewniła sobie reprezentacja VIII LO. Najlepszy zespół fazy zasadniczej „rzutem na taśmę” zdobył medal, choć zapewne oczekiwania i ambicje zawodniczek były trochę większe.

Ciekawostka fazy finałowej: mistrzostwo zdobył czwarty dopiero zespół fazy zasadniczej, co potwierdza wyrównany poziom stawki finalistek.