Po prawie 5 miesięcznej rywalizacji, po rozegraniu 49 spotkań, w dniu 21 marca zostały zakończone rozgrywki  Amatorskiej I ligi SKS siatkówki chłopców. Jak przystało na najlepsze 4 drużyny po fazie zasadniczej mecze były bardzo wyrównane o czym świadczy fakt, że aż trzy z czterech trwały po 3 sety i o wyniku rozstrzygał zwykle bardzo zacięty tie break.

Po prawie 5 miesięcznej rywalizacji, po rozegraniu 49 spotkań, w dniu 21 marca br. zostały zakończone rozgrywki  Amatorskiej I ligi SKS siatkówki chłopców. Jak przystało na najlepsze 4 drużyny po fazie zasadniczej mecze były bardzo wyrównane, aż trzy z czterech trwały po 3 sety i o wyniku rozstrzygał zwykle bardzo zacięty tie break.

Już w meczach półfinałowych doszło do pewnej niespodzianki, którą sprawiła drużyna  III LO. I rzecz nie w tym, że wygrał zespół sklasyfikowany niżej po fazie zasadniczej, lecz w tym, że spotkanie miało dość niespodziewany przebieg, a 3 set to emocje, emocje i jeszcze raz emocje. Bo któż mógł się spodziewać porażki „Ekonomistów” w sytuacji, kiedy na tablicy pokazał się wynik 13:7 i do pełni szczęścia brakowało tylko dwóch punktów? Jeszcze raz okazało się, że walczyć trzeba do końca, bo dopiero zdobycie ostatniego punktu gwarantuje końcowy sukces. Chyba takim tokiem myślenia poszli gracze „Trójki”, którzy od wspomnianego momentu nie oddali przeciwnikom ani jednego „oczka” i wygrali seta 15:13, awansując tym samym do finału.

Mniej zmęczona „Trzynastka” (dwusetowe zwycięstwo w półfinale, choć także nie był to spacerek) mogła oczekiwać w finale łatwiejszego meczu. Tymczasem już w I secie chłopcy z ul. Sądowej zostali zaskoczeni przez rywali i przegrali wyrównaną końcówkę seta 25:27. Po „planowym” zwycięstwie XIII LO w drugiej partii (III LO zbierało siły na trzeci set) doszło do decydującej rozgrywki, w której chłopcy z „Trójki” mieli przewagę 10:6, a potem meczbola przy stanie 14:13. Wtedy, z pewnej „nadgorliwości”, bronili nieskutecznie piłkę lecącą w aut. Jak się potem okazało szczęście było bardzo blisko bo na wyciągnięcie (bądź raczej niewyciągnięcie) ręki do wspomnianej piłki. Konsekwencje tego błędu zaowocowały przegranymi kolejnymi punktami i zwycięstwo faworyta, XIII LO stało się faktem. Jednak wielkie brawa należą się również pokonanym, którzy nie oddali pola i mocno postraszyli przeciwników, będących o krok (rękę ?) od porażki.

Mecz o 3 miejsce był dość przeciętnym widowiskiem. Porażki obydwu drużyn w spotkaniach półfinałowych oraz kontuzja kapitana ZS Ekonomicznych nie pozostały bez znaczenia dla poziomu spotkania, gracze popełniali sporo  prostych technicznych błędów, od zepsutych zagrywek poczynając, na dotknięciach siatki i autowych atakach kończąc. To wyrównane spotkanie wygrał w końcu zespół dysponujący bardzie wyrównanym składem, choć różnica punktowa była minimalna.

Po meczach finałowych odbyła się krótka ceremonia zakończenia tegorocznych rozgrywek Amatorskiej I ligi SKS chłopców. W jej trakcie  zwycięskie drużyny odebrały pamiątkowe puchary i dyplomy, zaś każdy z zawodników i opiekunowie zespołów zostali udekorowani medalami , które ufundował Zarząd Krakowskiego Szkolnego Związku Sportowego.

FAZA PÓŁFINAŁOWA – wyniki:

XIII LO – ZS Elektrycznych nr 2   2 : 0 (25:18; 26:24)

ZS Ekonomicznych nr 2 – III LO   1 : 2 (23:25; 25:14; 13:15)

FAZA FINAŁOWA – wyniki:

o 3 miejsce: ZS Ekonomicznych nr 2 – ZS Elektrycznych nr 2   2 : 1 (23:25; 25:21; 15:11)

o 1 miejsce: XIII LO – III LO   2 : 1 (25:27; 25:17; 16:14)