W dniu 20 marca, w przeddzień Dnia Wiosny, hala CCZ stała się areną spotkań finałowych I ligi SKS. Siatkarki i siatkarze amatorzy rozegrali ostatnie tegoroczne mecze rozgrywek, a ich stawką były miejsca 1 – 4 w końcowej klasyfikacji ligi.
Pierwsi do walki o medale stanęli chłopcy, jednak te spotkania nie dostarczyły zbyt wielu emocji. Stało się tak za sprawą dobrze grającej drużyny ZS Łączności, która najpierw odprawiła z kwitkiem XIII LO, a potem późniejszego finałowego przeciwnika, tj. ZS nr 1, nie tracąc w tych meczach nawet seta. Spory udział w tych zwycięstwach miała świetnie zorganizowana grupa kibiców, która głośnym i sportowym dopingiem zagrzewała swoich kolegów, deprymując jednocześnie rywali. Zdecydowanie ciekawszy pojedynek, którego stawką była III lokata w rozgrywkach, stoczyli siatkarze XIII LO i V LO. „Trzynastka” okazała się pechową liczbą dla chłopców z V LO, gdyż oprócz porażki 1 : 2 i utraty brązowych medali, kontuzji doznał jeden z graczy tej drużyny. Oby uraz nie okazał się zbyt poważny!

Mecze dziewcząt były bardziej wyrównane i choć zespół III LO zdobył mistrzowski tytuł również nie tracąc seta, to jednak przyszło mu to zdecydowanie trudniej. Finałowe przeciwniczki, drużyna VIII LO, już w półfinale sprawiła niespodziankę wygrywając z „Jedynką” i nie zamierzały tanio sprzedać skóry także w meczu o złoto. Skończyło się na dwóch setach, ale gra na pewno nie była jednostronna i dostarczyła sporo emocji. Brązowy medal przypadł w udziale ekipie I LO, która pokonała w 3 setach „Jedenastkę”, zespół ubiegłorocznych mistrzyń ligi. Spotkanie, choć ciekawe, okraszone było sporą ilością dość prostych błędów, dlatego jego sportowy poziom pozostawiał sporo do życzenia.

Zakończyła się również druga impreza siatkarska dedykowana amatorom, tj. Turniej Kwalifikacyjny do I ligi SKS. W rozgrywkach, na starcie których stanęło 13 drużyn dziewcząt i 9 zespołów chłopców, sukcesy święciło VII LO, którego obydwie drużyny odniosły końcowe zwycięstwa. Dzięki nim, w przyszłym roku szkolnym, reprezentanci tej szkoły będą mogli wystartować w siatkarskiej, amatorskiej elicie, do której powracają po roku przerwy. Stawkę pierwszoligowców uzupełniły drużyny ZSZ HTS (dziewczęta) i IV LO (chłopcy), które zajęły drugie lokaty w Turnieju, równoznaczne z awansem na miejsca zwolnione przez spadkowiczów z I ligi SKS.