Dzisiejszymi meczami o miejsca 1 – 4 zakończyły się rozgrywki siatkówki dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady. Na ich starcie stanęły odpowiednio 34 i 32 szkolne reprezentacje, które potwierdziły, że ta piękna gra jest nadal bardzo popularna wśród uczniowskiej braci.

Pierwsze na parkiety gościnnej hali Com Com Zone wyszły dziewczęta. Zdecydowany faworyt, GM 46, nadal wygrywa i to bez straty seta. Co prawda GM M. Gortata dzielnie walczyło, jednak umiejętności i sił wystarczało na połowę każdego seta. Końcowy wynik tj. 2 : 0 (25:13; 25:14) odzwierciedla dystans, jaki w tym meczu dzielił obydwie drużyny. Ciekawszym i bardziej wyrównanym widowiskiem był mecz o brązowy medal, w którym GM Jański w dwóch setach pokonał ubiegłoroczne medalistki, GM 32. Ciekawostką tych finałów jest fakt, iż trzy pierwsze drużyny to szkoły nowohuckie, czyli najmłodsza dzielnica Krakowa siatkówką stoi!

Półfinałowe mecze chłopców to także spora przewaga drużyn z Nowej Huty, które zdecydowanie, po 2 : 0, pokonały swoich rywali. Mecz o złote medale był rewanżem za rok ubiegły. Cały czas toczył się on pod dyktando chłopców z GM 46, którzy, podobnie jak ich koleżanki, nie pozwolili sobie na stratę choćby jednej partii. Stało się tak dlatego, że drużyna IX GMCE nie miała zbyt wielu argumentów, by choć trochę postraszyć swoich rywali, dysponujących sporymi umiejętnościami i dobrymi warunkami fizycznymi. Nie było również wielu emocji w spotkaniu o 3 miejsce, gdzie zespół GM 20 pokonał ekipę GM SAVIO, powtarzając swoje osiągnięcie z ubiegłego sezonu.

Zdobywając tytuły mistrzów Krakowa, drużyny GM 46 zakwalifikowały się do rywalizacji o mistrzostwo Małopolski. Życząc powodzenia i dobrej gry w rywalizacji na tym szczeblu rozgrywek, czekamy na dobre wieści, mając świadomość, że łatwo nie będzie.