30 marca, meczami o miejsca 1 – 4, zakończyli swoje rozgrywki najmłodsi adepci siatkówki, biorący udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w ramach KOM. Rywalizacja dziewcząt przebiegała wg. utartego schematu, tzn. w finale spotkali się odwieczni rywale, SP 155 i SP 87. I tu wszelkie podobieństwa do lat ubiegłych się kończą, bowiem tym razem reprezentantki SP 87 wzięły srogi rewanż, zdobywając złote medale i tytuł mistrzyń Krakowa. Potrzebne były do tego 3 sety, jednak tak w pierwszym, jak i trzecim, przewaga dziewczyn z os. Teatralnego nie podlegała dyskusji. Również mecz o III miejsce odbył się na trzysetowym dystansie, jednak rozstrzygająca partia była bardziej wyrównana, bo zakończyła się wynikiem 15:13 i to dziewczyny z SP 162 mogły się cieszyć z brązowych medali.

Mecze półfinałowe chłopców dowiodły, że w sporcie nie ma 100-procentowych faworytów i jeden z nich zakończył się sporą sensacją. Bo jak inaczej nazwać porażkę stałych finalistów, SP 87, z drużyną SP 7? Reprezentanci tej szkoły, nie dysponując znakomitymi warunkami fizycznym, ograli swoich rywali sprytem, doskonałą obroną, walką o każdy punkt, dzięki czemu odnieśli zasłużony sukces. W finale nie dali rady chłopcom z SP 155, lecz srebrny medal w rozgrywkach jest na pewno dużym osiągnięciem. Warto też wyróżnić kapitana SP 7, Tymona Ombacha, który zasłużył na indywidualne wyróżnienie, i gdyby takie przyznawano, to wg. opinii większości nauczycieli zdobyłby tytuł MVP turnieju. Brąz przypadł w udziale zespołowi SP 87, który szybko zapomniał o półfinałowej wpadce i, pokonując po dobrej grze SP 5, wywalczył trzecie miejsce w rozgrywkach.

Pod koniec kwietnia zwycięskie drużyny czeka rywalizacja na szczeblu wojewódzkim, gdzie zawalczą o mistrzostwo Małopolski. Obydwu szkołom życzymy powodzenia!

   
     © 2022 Krakowska Olimpiada Młodzieży | MOS Wschód Kraków

Znajdź nas: