KWS_5
KRAKOWSKI WIELOBÓJ SIŁOWY
KONDYCJA+WYTRZYMAŁOŚĆ+SIŁA

W dniu 30 marca odbył się finał zawodów KWS_5. Do finału po eliminacjach zostało zakwalifikowanych dziesięć najlepszych zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Krakowa.
Zawodnicy rywalizowali ze sobą w konkurencjach siłowo-wytrzymałościowych w trzech strefach gry; na każdej w sześciu specjalnie przygotowanych stacjach. KWS to zawody wymagające od uczestników świetnego przygotowania kondycyjnego i posiadania umiejętności niezbędnych w treningu wielofunkcyjnym. Startujący w zawodach muszą wykazać się odpowiednim przygotowaniem motorycznym jak i posiadać specjalnie wytrenowane parametry kondycyjne, wytrzymałościowe i siłowe. Zespół musi również przygotować odpowiednią strategię zmian i rozłożyć siły tak żeby być w stanie trzykrotnie pokonać rozstawiony obwód stacyjny. Wszystko to sprawia, że KWS to najbardziej wymagające i wyczerpujące zawody Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Można powiedzieć, że zawodnicy KWS to w pełni ukształtowani atleci.

Po raz trzeci z rzędu zawody wygrała reprezentacja Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 w składzie: Tomasz Kosiba, Filip Karaś i Tomasz Kabionek. Miejsce drugie wywalczyła ekipa z Zespołu Szkół nr 1 a trzecie XXV Liceum Ogólnokształcące.
Tytuł MVP (najlepszy zawodnik turnieju) wywalczył reprezentant Zespołu Szkół Łączności Damian Durałek.

W tym samym dniu rozegrano także zawody KWS_5 dla szkół gimnazjalnych. Zawody przeprowadzono również w trzech strefach gry, ale na pięciu stacjach i mniejszych obciążeniach odpowiednio dostosowanych do wieku i rozwoju fizjologicznego młodszych zawodników.
Zasłużone pierwsze miejsce wywalczyło Gimnazjum nr 22. Drugie miejsce zdobyła reprezentacja Gimnazjum nr 1 a trzecie Gimnazjum nr 4. W zawodach w kategorii open najlepsi okazali się zawodnicy z Gimnazjum w Luborzycy.
MVP otrzymał Adrian Rysak z Gimnazjum Nr 37

Organizatorzy zawodów gratulują wszystkim uczestnikom podjęcia wyzwania i startu w KWS, zaangażowania i wielkiego serca do walki.

   
     © 2022 Krakowska Olimpiada Młodzieży | MOS Wschód Kraków

Znajdź nas: