Siatkarki i siatkarze amatorzy rozegrali czwartą i jednocześnie ostatnią z zaplanowanych w terminarzu serię gier przed świąteczno – noworoczną przerwą. Sytuacja w tabeli, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców, jest identyczna, bowiem w każdej z tych grup nastąpił równy podział na dwie piątki drużyn. Te z miejsc 1 – 5 będę rywalizować o cztery lokaty premiowane awansem do strefy medalowej, zaś ekipy z miejsc 6 – 10 będą bronić ligowego bytu, co zapewnia zajęcie co najmniej 8 pozycji w końcowej tabeli rozgrywek. 40 rozegranych dotychczas meczów udowodniło, że rozgrywki amatorskie wcale nie muszą być kojarzone z „amatorszczyzną”, wiele z tych konfrontacji stało na wysokim poziomie i jeśli czasem brakowało umiejętności technicznych, to w grę wchodziła nieprawdopodobna ambicja, wola walki i 100 % zaangażowanie w grę. To dobrze rokuje dalszej części rozgrywek, które, wg. planu, zostaną wznowione po połowie stycznia 2020r.