W dniach 15.12 (dziewczęta) i 17.12 (chłopcy) w hali CCZ zostały rozegrane rundy wstępne siatkarskiego Turnieju Kwalifikacyjnego do Amatorskiej I ligi SKS. Wystąpiło w nich 8 zespołów dziewcząt i 9 drużyn chłopców, które walczyły o miejsca w fazie finałowej tej imprezy. Zawody przebiegły w sportowej atmosferze, nie zabrakło w nich zaangażowania i ambitnej walki, mecze stały na dość dobrym poziomie, a gros z nich zakończyło się dopiero po trzysetowej walce. Ponieważ drużyny dziewcząt musiały w jednym dniu rozegrać po trzy mecze, z uwagi na ewentualne zaległości kondycyjne skrócono punktację setów do 20 punktów.
Wśród dziewcząt najlepsze wrażenie pozostawiła reprezentacja VI LO, która, mając w swoim składzie kilka byłych zawodniczek, była poza zasięgiem rywalek. Pozostałe trzy drużyny, które uzyskały awans do finałów prezentują podobny poziom umiejętności, więc rywalizacja o drugie, premiowane bezpośrednim awansem miejsce będzie zapewne bardzo zacięta, a jej wynik otwarty do ostatniej piłki.
W meczach grupowych chłopców zdecydowane zwycięstwa odniosły ekipy VII LO, I LO i XLII LO i to one pokazały najlepszą siatkówkę, jednak dopiero bezpośrednia rywalizacja z zespołami z innych grup eliminacyjnych da odpowiedź na pytanie, jaka jest rzeczywista siła gry tych drużyn. Tak czy inaczej rywalizacja finałowa, w której każdy zespół rozegra jeszcze po 4 mecze zapowiada wiele emocji i oby ich nie popsuła sytuacja epidemiczna.
Rozgrywki finałowe Turnieju Kwalifikacyjnego zarówno dziewcząt, jak i chłopców są planowane na luty/marzec 2022 r

   
     © 2022 Krakowska Olimpiada Młodzieży | MOS Wschód Kraków

Znajdź nas: