Pięć drużyn rywalizowało w hali COM COM ZONE o tytuł mistrza Krakowa w koszykówce dziewcząt pod patronatem przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Rafała Komarewicza. Bezapelacyjnym zwycięzcą zostało LO SMS M. Gortata, które nie przegrało żadnego meczu w całym turnieju. Walka o kolejne miejsca była bardziej wyrównana. Dość niespodziewanie z walki o medale zostały pozbawione uczennice VII i XII LO, które co roku są w czołówce tych zawodów. Ich miejsce zajęły IV i XXVIII LO, które sprawiły nam w ostatnim meczu turnieju prawdziwy rollercoaster. Pierwszą połowę wygrały dziewczyny z dwudziestki ósemki 15:4 i były już niemal pewne srebrnych medali. Stało się jednak zupełnie inaczej – trenerka czwórki ( Pani Anna Tylek-Rak ) wypowiedziała do swoich zawodniczek „magiczne zaklęcie” i dziewczęta zaczęły grać jak z nut trafiając niemal wszystko co się da. Druga połowa została wygrana przez IV LO 21:4 i drugie miejsce powędrowało w ich ręce. XXVIII zajęła 3 miejsce i brązowe medale. Podczas dekoracji gościliśmy naszego patrona, Pana Rafała Komarewicza, który osobiście wręczył pamiątkowe medale i puchary.