W dniach 21 i 22.03.2018 w Zespole Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie odbyła się szósta edycja zawodów sportowych KWS Krakowski Wielobój Siłowy (kondycja+wytrzymałość+siła). Organizatorem zawodów był Hubert Pietrus, nauczyciel wychowania fizycznego, trener i pasjonat sportów siłowych. Zawody zostały zorganizowane w ramach rozgrywek Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Są to jedyne takie zawody w szkolnym młodzieżowym sporcie w Polsce.

W pierwszym dniu w zawodach wystartowało sześć reprezentacji szkół gimnazjalnych z terenu Krakowa. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w trzech strefach gry na pięciu stacjach rozstawionych na sali gimnastycznej.
KLASYFIKACJA IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ:
1. Szkoła podstawowa nr 77
2. Gimnazjum nr 1
3. Gimnazjum nr 7
4. Gimnazjum nr 22
5. Gimnazjum nr 72
6. Gimnazjum M.Gortata
Najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) został MATEUSZ LIPNICKI

W drugim dniu zawodów; w licealiadzie wystartowało szesnaście zespołów reprezentujących krakowskie szkoły ponadgimnazjalne i liceum z Wieliczki. Ze względu na dużą frekwencję organizatorzy przeprowadzili eliminacje, podczas których każdy z zawodników z danego zespołu musiał zmierzyć się z ćwiczeniami przygotowanymi na czterech stacjach. Do finału awansowało dwanaście drużyn.

W finale zadaniem zespołu było pokonanie dwóch obwodów siedmio stacyjnego toru przeszkód w jak najkrótszym czasie.

KLASYFIKACJA LICEALIADA:
1. Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 (Kosiba, Kapusta, Karaś)
2. Zespół Szkół nr 1 (Buda, Biernat, Głogowski)
3. LO Wieliczka (Rozkładaj, Pawlik, Szarek)
4. SMS Marcina Gortata (Henke, Macheta, Budz)
5. XIII LO (Dobija, Rejman, Krzemień)
6. VI LO (Podstawski, Jarosz, Sądor)
7. XXV LO
8. Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2
9. Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej
10. II LO
11. Zespół Szkół Łączności
12. IV LO

Najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) został FILIP KARAŚ

Z roku na rok zawody cieszą się coraz większym zainteresowaniem i frekwencją uczestników. Krakowski Wielobój siłowy zrzesza zawodników, którzy muszą wykazać się cechami „kompletnego” atlety. Dobry zawodnik powinien być odpowiednio przygotowany pod kątem wytrzymałościowo-kondycynjno-siłowym. Kluczem do wygrania w KWS nie jest walka do upadku na kolejno rozstawionych stacjach, ale odpowiednie wytrenowanie zawodnika połączone ze zaplanowaną strategią gry i umiejętnym rozłożeniem sił na stacjach i obwodach.
Wszyscy uczestnicy finału zostali nagrodzenie upominkami dzięki uprzejmości firm: Activlab, Apus Sports, Oshee, Pitbull West Coast, Rehaortopedica, Grappling Kraków, Tomasz Mamulski, Energym.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy startu w zawodach i wielkiego serca do walki.
Zapraszamy do udziału w zawodach w przyszłym roku !

Zapraszam do odwiedzenia fanpage KWS na facebook gdzie znajdują się materiały filmowe i zdjęcia z wszystkich edycji zawodów.
https://www.facebook.com/KWS-Krakowski-Wielob%C3%B3j-Si%C5%82owy-1411023215821662/

Hubert Pietrus

Załączniki:
   
     © 2022 Krakowska Olimpiada Młodzieży | MOS Wschód Kraków

Znajdź nas: